x
Videoyu İzlemek İçin Tıklayın
Facebook Reklamları Artık Messenger'da!

Uzun zamandır yeni reklam modeleri üzerinde çalışan Facebook, geçtiğimiz aylarda yayına soktuğu "Video Arası Reklam" modeliyle, kullanıcılara yeni gelişmelerin sinyalini vermişti. Bu yeni reklam modelleri üzerinde çalışan Facebook'un son hamlelerinden birisi de, yaklaşık olarak 1,2 milyar insanın kullandığı "Messenger Reklamlar" olacak.


Uygulanmaya Ağustos ayında başlanacak olan yeni reklam modeli için Facebook Messenger Reklamları ve Gelirler Ürün Müdürü Ted Helwick, “Messenger reklamları, reklam veren kurumlara Messenger ile hedeflerine ulaşmalarına yardım etme konusundaki bağlılığımız açısından yeni bir adım. Messenger reklamları ile her ölçekteki tüm işletmeler müşterilere ulaşmak için yeni bir araca sahip olacak. Her ay 1,2 milyarı aşkın kişinin Messenger’ı kullandığı düşünüldüğünde, Messenger reklamları işletmelere Facebook kampanyalarında daha fazla kişiye ulaşma olanağı sunacak” dedi.


"Messenger Reklam"lar markaların kullanıcılarla daha hızlı ve kolay buluşmasına fayda sağladığı gibi, Haber Akışı, Instagram ve Audience Network üzerinden de reklam verme olanağı sunuyor olacak.

Yeni reklam modelinde kullanıcıların Messenger'da karşılarına çıkan reklamların üzerine tıklamaları durumunda, Messenger ya da yönlendirilecekleri sayfa üzerinden, doğrudan markayla iletişime geçebilecekler.

DİĞER İÇERİKLER