x
Videoyu İzlemek İçin Tıklayın
Facebook Değişen TV Tüketim Davranışları Üzerine Bir Rapor Hazırladı

Her sosyal ağ, epizodik TV içeriğine geçiş yapmaya çalışıyor. eMarketer tarafından ortaya koyulan son çalışma, önümüzdeki yıllarda internet kullanıcılarının %91’den fazlasının TV izlerken eş zamanlı olarak interneti de kullanacağını ortaya koyuyor.

Tüm temel platformlar TV içeriği ile sosyal medyanın aynı akışta verilmesi düşüncesini uygulamaya koymaya başladı. Bu bağlamda Facebook, değişen TV izleme davranışlarını ortaya koymak ve sosyal ağların video programlarına neden bu kadar önem verdiğinin altını çizmek üzere yeni bir araştırma raporu yayınladı.

Değişen TV izleme sürecini ele almak için Facebook ABD ve Kanada’daki 2000’den fazla kişiye TV tüketim alışkanlıkları üzerinden bir anket uyguladı.

Görüldüğü üzere değişim oldukça net. Genç kullanıcılar, kendi televizyon tüketimlerini belirleyen TV ağlarına ve programlarına bağlı değiller; akış sağlayıcıların mümkün kıldığı kontrole ve erişime daha açıklar.

Tüketim sürecindeki bu değişim çalışmanın başka bir başlığında da oldukça çarpıcı. Raporda, fiyatın en büyük faktör olduğunu düşünen geleneksel TV izleyicilerine göre içeriğin temel önemde olduğunu belirtenlerin öne çıktığı gösteriliyor.

Aynı zamanda araştırma, akış izleyicilerinin yeni içerikleri arkadaşları vasıtasıyla ve mobil araçlar üzerinden keşfettiğini ortaya koyuyor.

 

DİĞER İÇERİKLER