Beyoğlu Gazozu : Hayatın Nostaljik Tadı
07/21/2020
Monofiyat Dijital Reklam Ajansı Hizmeti
Monofiyat.com: O’dan bir marka hikâyesi…
07/19/2020

Deva

VR


Respiro EtkisiMüşteri:
Deva

İşler:
Senaryo Yazımı
Görsel Tasarım
3 Boyutlu Modelleme
Animasyon
Sanal Gerçeklik
Render

Genel Bakış

DEVA, 1958 yılında faaliyete başlayan ve Türkiye'nin köklü ilaç üreticileri arasında yer alan bir marka. Her yıl ürün yelpazesini zenginleştirerek fark yaratan DEVA, onkolojiden kardiyolojiye, solunum sisteminden oftalmolojiye kadar 13 farklı terapötik alanda yaklaşık 400 ürüne sahip.
Respiro ise DEVA’nın astım belirtilerinin düzeltilmesi ve kontrol altına alınması amacıyla geliştirdiği bir ilaç. DEVA, mümessillerin doktor ziyaretlerinde bu ilacı daha etkili bir şekilde anlatabilmesini sağlayacak bir çözüme ihtiyaç duyarak bize geldi. Doktorların sınırlı olan vakitlerinde hem hızlı hem de onları etkileyecek bir formül bulmalıydık, biz de VR teknolojisinden yararlandık.

Çözüm

Respiro için hazırladığımız VR videoda, ilacın vücuda girdiği andan itibaren çıktığı yolcuğu ve etkilerini 3D olarak anlattık. Böylece doktorlar VR gözlüğü taktıkları andan itibaren Respiro’nun rehberliğinde insan vücudunda kısa bir yolcuğa çıkarak ilacın etkilerini yakından görme şansı yakaladılar. Bu tecrübe yoğun ve stresli mesailerinde doktorlarımıza farklı bir tecrübe yaratırken, mümessillerin işini kolaylaştırdı, markamızın ise ürününü çok daha etkili bir şekilde zahmetsizce anlatmasını sağladı.